DOĞU KARADENİZ TURU
-
% Kazançlısınız
TL
0 TL
4 GECE 5 GÜN - TÜM TARİHLERİ DETAYA TIKLADIĞINIZDA TUR FİYAT LİSTESİNDEN GÖREBİLİRSİNİZ..
Tur Detayları
Tur Bilgileri
Tur Şartları
Tur Fiyat Listesi
Tur Fotoğrafları


HAREKET: Akşam Saat 19.00’da Acentamız Merkez Turizm Önünden… Ankara – Kırıkkale – Çorum - Samsun yol güzergahında vereceğimiz molalarla beraber yolumuza devam ediyoruz…
1.GÜN: Sabah saatlerinde SAMSUN – TERME’ da bulunan Ulusoy Dinlenme Tesislerinde vereceğimiz kahvaltı molasının ardından, ORDU – GİRESUN - TRABZON güzergahından Maçka’da bulunan otelimize varış,  yerleşme ve 13:00’e kadar dinlenme zamanı. Saat 13.30’da toplanıp otelden ayrılıyoruz. Yeşilin bin bir tonu içinde, dere kenarında, tertemiz havayla yoğrularak yöresel yemek yeme imkanı veriyoruz (EKSTRA). Ardından tarihi gizeminden bugüne ulaşmış, 1300 metre yüksekliğinde bir dağ gövdesine konumlanmış ve eşsiz güzelliklere sahip olan SÜMELA MANASTIRI’ na çıkıyoruz.  Sonrasında diğer ucu farklı bir diyar olan ZİGANA GEÇİTİ’ nden geçiyoruz. Oradaki fotoğraf molasının ardından MERKEZ TURİZM’ in ikramı olan meşhur HAMSİ KÖY SÜTLACI’ nı yemek için mola veriyoruz. Daha sonra grupça hareket ederek otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğine kadar otelde serbest zaman, akşam yemeği ve geceleme…
2. GÜN: Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra; tur otobüsümüzle rehberimiz eşliğinde TRABZON istikametine hareket ediyoruz. Tarihi ATATÜRK KÖŞKÜ’nü ziyaret ediyoruz. Sonra  tur programımıza RİZE ile devam ediyoruz. RİZE BEZİ DOKUMA ATÖLYESİ’ nin gezilmesinin ardından öğle yemeğimizi (EKSTRA) FIRTINA DERESİ kenarındaki restoranda muhteşem manzara eşliğinde aldıktan sonra yine FIRTINA DERESİ’ nin manzarasını izleyerek AYDER YAYLASI’ na çıkıyoruz. Orada vereceğimiz serbest zamanın ardından Artvin’e bağlı Hopa’daki otelimize dönüyoruz. Dinlenme, akşam yemeği, eğlence ve geceleme..
3. GÜN: :  Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra SARP SINIR KAPISI istikametine doğru hareket ediyoruz. Burada gümrük işlemlerimiz tamamlandıktan sonra Batum Gezimiz başlıyor. BATUM GEZİSİ ’nin ardından  tekrar gümrük işlemleri tamamlanıp Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Buradan TRABZON- SÜRMENE istikametine hareket ediyoruz. Öğle yemeği için verdiğimiz molanın ardından Sürmene Bıçak Atölyesi gezildikten sonra müthiş manzarası ile Zarha Dağı’ndaki otelimize tranfer için minibüsteki yerlerimizi alıyor ve o müthiş doğanın keyfini çıkartıyoruz. Ardından akşam yemeği, eğlence ve geceleme..
 4. GÜN: Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra yeniden transfer minibüsümüzde Sürmene’ye doğru inmek için yerlerimizi alıyoruz. Tur otobüsümüze geçip; gizemli atmosferinde kendimizi kaybedeceğimiz UZUNGÖL’ e gidiyoruz. Göl kenarında keyifli yürüyüşler için serbest zamanın ardından tekrar otobüzümüzde toplanarak; Trabzon istikametine hareket ediyoruz. ÇAY FABRİKASI’NIN gezilmesinin ardından; Öğle saatlerine doğru meşhur AKÇAABAT KÖFTECİSİ NİHAT USTA’ nın denize sıfır olan restoranında öğle yemeğimizi yedikten sonra (EKSTRA); GİRESUN istikametinden Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu’da ki Fındık alışverişinden sonra;ORDU – Fatsa’ da bulunan otelimize yerleşme, akşam yemeği ve geceleme.
5. GÜN: Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra; grupça hareket ederek FATSA-ÜNYE istikametinden SAMSUN’ a hareket. Yolda vereceğimiz molalarla birlikte SAMSUN’ a varış. BANDIRMA VAPURU, GAZİ MÜZESİ, ATATÜRK HEYKELİ ve SAMSUN’u da gördükten sonra AMASYA’ya doğru yola çıkıyoruz. Burada Kaya Mezarları, Beyazıd Camii, Mumya Müzesi’ni görüp;Yeşilırmak’ın kenarında Konaklarda yada restoranlarda yemek yemek için verilen serbest zamanın ardından toplanıp  ÇORUM istikametine hareket ediyoruz. Sungurlu’da yörenin meşhur leblebisini alma imkanı vererek, Eskişehir’e doğru hareketle; bu güzel, dolu dolu Karadeniz gezimize son veriyoruz. Yolda vereceğimiz molalarla birlikte gecenin ilerleyen saatlerinde Eskişehir’e varıyoruz. Acentamız önünde bir dahaki gezimizde buluşma dilek ve temennisi ile vedalaşıyoruz.
,
,ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
BATUM GEZİSİ ( YURT DIŞI ÇIKIŞ BELGELİ ARAÇLA TRANSFER+BÖLGE REHBERLİK HİZ.)
ULAŞIM GİDİŞ – DÖNÜŞ ( LÜKS OTOBÜSLERLE )
4 GECE KONAKLAMA ( 4 ve 5 YILDIZLI OTELLER )
5 SABAH KAHVALTISI ( BİRİ TERME’DE ULUSOY DİNLENME TESİSİNDE MUHTEŞEM AÇIK BÜFE KAHVALTI, DİĞERLERİ OTELLERDE AÇIK BÜFE )
4 AKŞAM YEMEĞİ ( OTELLERDE AÇIK BÜFE )
MEŞHUR HAMSİ KÖY SÜTLACI ( MERKEZ TURİZM İKRAMIDIR ) 
ULAŞIM ESNASINDA ÇEŞİTLİ İKRAMLAR
ÇEVRE GEZİLERİ
MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ
ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI
BÖLGE KOKARTLI REHBERLİK HİZMETLERİ 
MERKEZ TURİZM REHBERLİK HİZMETLERİ
NOT : ÖĞLE YEMEKLERİ, BATUM-YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU, MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ EXTRADIR.
Acentamız gezi içeriğine bağlı kalmak koşuluyla gezi güzergahında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucu, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız sorumlu değildir. 
Gezinizin rahat geçmesi bakımından rahat kıyafetler ve spor ayakkabı tercih ediniz…
Yaylalardaki iklim değişikliğinden dolayı yanınızda yağmurluk vs. bulundurmayı ihmal etmeyin 
Otellerde ki açık ve kapalı havuz,hamam,sauna kullanımı için bone, mayo ve şortunuzu unutmayınız..
Müze girişleri toplam 14 TL. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı tüm müzelerde “MüzeKartı”ndan faydalanabilirsiniz
Öğle yemekleri bir kişi, 5 gün için toplamda  55-60 TL tutarındadır.
Talebin durumuna bağlı olarak katılımcı sayısı 12-15 kişi ise 17 kişilik lüks minibüsler, 15-27 kişi ise 27 kişilik lüks midibüsler; 30 kişiden daha fazla olması durumunda ise turumuz 46 kişilik lüks otobüsler ile gidilecektir.
Tur iptal şartları; tur hareketine 15 gün kala yapılan iptallerde ödemenin tamamı iade edilir. 14 – 7 gün arası yapılan iptallerde toplam tutarın  % 50’si, 6 – 1 gün kala yapılan iptallerde % 100’ü kesilir. 
ÖNEMLİ BİLGİ!
* GÜRCİSTAN’A GİRİŞTE ÜZERİNDE TC KİMLİK NUMARASI OLAN NÜFUS HÜVİYET CÜZDANI GEREKTİĞİNDEN, SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.!!
FARKLI KİMLİK KARTLARI (ÖĞRETMEN KİMLİK KARTI VE EHLİYET VS.) İLE GEÇİŞ YAPILMAMAKTADIR!.
Ailesi ile olmayan  (Anne ve Baba’dan herhangi biri olmadan) ve Batuma geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname  gerekmektedir.


Anasayfa    Erken Rezervasyon Otelleri    Termal Oteller    Uçak Bileti      


merkeztur.com daki Otel kategorileri, yıldız sayıları ve otel bilgileri acentamızın değerlendirmesi olup tavsiye ötesine geçmemektedir.www.merkeztur.com sayfasında yer alan tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır. Zaman içinde değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından dolayı www.merkeztur.com sorumlu tutulamaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları bilgisi T.C. Turizm Bakanlığı değerlendirmesi değildir. Erken Rezervasyon 2014 2015 otelleri ve Balayı Erken Rezervasyon Otelleri ile ilgili Tüm Bilgileri Tatil Siteleri bulabilir ve Erken Rezervasyon Ucuz Yaz Tatili ile ilgili Tüm bilgileri Bulabilirsiniz.

      Mail adresimiz : info@merkeztur.com       Fax : 0 222 221 09 17       Tel : 0 222 234 45 66 - 0 222 220 54 59

İSMET İNÖNÜ CAD. OTEL ŞALE YANI(SUBAY ORDU EVİ KARŞISI)NO:7/G ESKİŞEHİR      

    su an: 1     bugun : 6     tüm toplam : 117491